Wykrywanie nieszczelno┼Ťci w uk┼éadzie ch┼éodzenia

Co┼Ť stuka, co┼Ť puka - zajrzyj tutaj

Moderator: Zwierzak

Wykrywanie nieszczelno┼Ťci w uk┼éadzie ch┼éodzenia

Numer postu:#1  Postprzez ja84 » Wt 23:26, 21 sie 2012

Witam,
Wiecie mo┼╝e jak mo┼╝na wykry─ç nieszczelno┼Ť─ç w uk┼éadzie ch┼éodzenia (jaka┼Ť prosta metoda). Mam w Pandzie za┼éo┼╝ony gaz, ubywa mi par─Ö mililitr├│w p┼éynu ch┼éodniczego (czu─ç jego zapach w wywiewie, delikatny, ale wyczuwalny), skr─Öci┼éem maksymalnie wszystkie cybanty na w─Ö┼╝ach, troch─Ö to pomog┼éo, ale znowu ubywa.
ja84
Bywalec

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür 22:47, 25 sty 2012
Panda: 1.1 54KM LPG

Re: Wykrywanie nieszczelno┼Ťci w uk┼éadzie ch┼éodzenia

Numer postu:#2  Postprzez Lisu » Wt 23:56, 21 sie 2012

Ja mam to samo, auto z 2004 204tys nalatane i podejrzewam chłodnicę nagrzewnicy.
Lisu
Bywalec

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür 0:42, 23 lut 2011
Panda: 1.1 Van LPG

Numer postu:#3  Postprzez matyja » ┼Ür 1:04, 22 sie 2012

s─ů uszczelniacze do ch┼éodnic...
nie musia┼éem z nich korzysta─ç, wi─Öc nie wiem, jak si─Ö spisuj─ů, ale podobno przy drobnych wyciekach spe┼éniaj─ů swoje zadanie...

ze znanych firm, to na pewno Prestone je robi: http://www.prestone.pl/wp-content/uploa ... atalog.pdf

tutaj masz info z jakiego┼Ť sklepu:
PRESTONE Uszczelniacz chłodnic 428ml

Uszczelniacz do chłodnic Prestone dzięki specjalnej formule pozwala na uszczelnienie nawet dużych wycieków.

ZALETY:
* Bezpieczny dla gumy, aluminium oraz innych metali
* Stosowany przy każdej wymianie zabezpiecza układ przed wyciekami
* Pozwala na uszczelnienie nawet du┼╝ych wyciek├│w

SPOSÓB UŻYCIA:
1. Wstrz─ůsn─ůc przed u┼╝yciem.
2. Wla─ç zawarto┼Ť─ç opak. do ch┼éodnicy (mo┼╝na stosowa─ç z wod─ů lub p┼éynem do ch┼éodnic)
3. W┼é─ůczy─ç silnik oraz ogrzewanie i pozostawi─ç tak do momentu ust─ůpienia wycieku
4. Uzupełnić poziom płynu chłodniczego, najlepiej Prestone.
Zawarto┼Ťc butelki starcza na uk┼éad ch┼éodzenia do pojemno┼Ťci 12litr├│w.

Pojemno┼Ť─ç: 428ml
Technologie dla produktu:

Korzenie marki Prestone si─Ögaj─ů pocz─ůtk├│w ubieg┼éego stulecia, kiedy to w 1927 r. pod t─ů nazw─ů pojawi┼é si─Ö w Stanach Zjednoczonych pierwszy na ┼Ťwiecie p┼éyn do ch┼éodnic oparty na glikolu etylenowym. Chocia┼╝ od tamtego czasu formu┼éa p┼éyn├│w do ch┼éodnic znacznie si─Ö zmieni┼éa, glikol etylenowy po dzi┼Ť dzie┼ä jest najcz─Ö┼Ťciej stosowan─ů baz─ů w procesie ich produkcji.

Prestone uznawany jest za największego innowatora w dziedzinie produktów do ochrony układu chłodzenia. Amerykańskiej firmie zawdzięczamy m.in.

wyprodukowanie pierwszego p┼éynu do ch┼éodnic zawieraj─ůcego glikol etylenowy,
wprowadzenie do p┼éyn├│w inhibitor├│w korozji chroni─ůcych elementy uk┼éadu ch┼éodzenia przed rdz─ů i tworzeniem si─Ö osad├│w,
nowatorskie rozwi─ůzania w zakresie ochrony ch┼éodnic aluminiowych,
opracowanie w 2004 r. formuły uniwersalnego płynu do chłodnic, który może być stosowany w każdym układzie chłodzenia, bez względu na markę i model pojazdu.

Obecnie marka Prestone nale┼╝y do jednego z najwi─Ökszych ┼Ťwiatowych koncern├│w Honeywell Inc.

W ofercie firmy Prestone znajduj─ů si─Ö nie tylko produkty do uk┼éadu ch┼éodzenia, ale r├│wnie┼╝ preparaty do piel─Ögnacji auta, produkty dla warsztat├│w, dodatki do paliw i wiele innych produkt├│w pomocnych lub wr─Öcz niezb─Ödnych w codziennej eksploatacji auta.
moja Panda ==> JAJECZNICA <==
matyja
Klubowicz

Do┼é─ůczy┼é(a): So 17:54, 31 mar 2012
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imi─Ö: Mateusz

Numer postu:#4  Postprzez t-przemek » ┼Ür 8:50, 22 sie 2012

Dok┼éadnie, ostatnio widzia┼éem nawet takie uszczelniacze w realu (taka tubka bardzo podobna do szminki itp.). A tak swokj─ů drog─ů ch┼éodnica po 200 tysiach ma prawo powiedzie─ç ┼╝e jej ju┼╝ wystarczy :)
t-przemek
Specjalista

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt 20:43, 04 pa┼║ 2011
Panda: 1.1
Imi─Ö: Przemek

Numer postu:#5  Postprzez SzaLaS » ┼Ür 9:54, 22 sie 2012

Z tego ┼Ťrodka ja niedawno skorzysta┼éem, z powodu braku pieni─ů┼╝k├│w na ch┼éodnice. ┼Ürodek spisa┼é si─Ö na medal.
Lenistwo jest ukrytym ojcem post─Öpu :)
SzaLaS
Emeryt

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz 23:34, 29 wrz 2011
Panda: 1.1 LPG
Imi─Ö: Wojtek

Numer postu:#6  Postprzez ma16 » ┼Ür 11:56, 22 sie 2012

sprawd┼║ sobie ch┼éodnice czy przypadkiem czego┼Ť takiego nie masz http://desmond.imageshack.us/Himg546/scaled.php?server=546&filename=dscn5933.jpg&res=landing
Prawdziwy zdrajca włoskiej marki....

Monta┼╝ Wspomagania. PW :)
ma16
Klubowicz na emeryturze

Do┼é─ůczy┼é(a): So 12:38, 25 gru 2010
Panda: 1,1 2003 - SOLD :(
Imi─Ö: Marek

Numer postu:#7  Postprzez Romix13 » ┼Ür 20:54, 05 wrz 2012

Dok┼éadnie ,tak jak kol.ma16 zobrazowa┼é powy┼╝ej :) u mnie mam 165.000 zrobione i tak jak na tej fotce z tym, ┼╝e ju┼╝ po ca┼éo┼Ťci z g├│ry na d├│┼é po bokach wida─ç plamy wycieku p┼éynu i jak masz bardzo du┼╝y przebieg km, to proponowa┼ébym zainwestowa─ç w now─ů ch┼éodnic─Ö ni┼╝ tylko w jakie┼Ť pasty uszczelniaj─ůce kt├│re pomog─ů tylko na jaki┼Ť czas, a po wymianie ch┼éodnicy b─Ödziesz mia┼é spok├│j na kolejne par─Ö lat ,przy okazji jak masz w─Ö┼╝e sparcia┼ée to te┼╝ odrazu wymie┼ä. Ja zawsze stosuj─Ö metod─Ö : Zrobi─ç raz ,a porz─ůdnie. :)
Je┼Ťli nie ma innego wyj┼Ťcia, wyjd┼║ wej┼Ťciem!
==Moja Blue PANDA==
Pod┼é─ůczenie pod FES'a, kasowanie b┼é─Öd├│w itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver

Do┼é─ůczy┼é(a): N 19:48, 17 lip 2011
Panda: Misiek 1.1 2003/ od 2004 LPG II gen.
Imi─Ö: Romek

Numer postu:#8  Postprzez johnydeep » ┼Ür 21:11, 05 wrz 2012

ja przy ok 150 tys wyminiałem chlodnice, zardzewiala na bokach po obu stronach sama od siebie. Oryginal nie jest najwyzeszej jakosci z tego co widac. :)
johnydeep
Bywalec

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt 11:58, 05 lip 2011
Panda: 2 x PANDA 1.1 turbo lpg 540 HP

Powr├│t do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç