uszczelka pod g┼éowic─ů

Co┼Ť stuka, co┼Ť puka - zajrzyj tutaj

Moderator: Zwierzak

uszczelka pod g┼éowic─ů

Numer postu:#1  Postprzez Fikss » ┼Ür 13:46, 02 sty 2013

Mam problem z uszczelk─ů pod g┼éowic─ů ,by┼éem u mechanika powiedzia┼é ┼╝e koszty wymiany tej uszczelki to 600-700zl z robocizn─ů, czy to normalna cena za t─ů robot─Ö?
Woda si─Ö dostaje do silnika auto zamula, chmury dymu i wog├│le wole si─Ö nim nigdzie nie porusza─ç ┼╝eby wada sie nie pogorszy┼éa, macie jakie┼Ť propozycje (czy cena ta jest adekwatna do tej mechaniki czy za drogo) ?

Przesyłam filmik jak teraz chodzi panda http://www.youtube.com/watch?v=MEtnxMpu_WU

Pozdrawiam Adam
Fikss
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): So 20:58, 15 gru 2012
Panda: 1.1 2004r.

Re: uszczelka pod g┼éowic─ů

Numer postu:#2  Postprzez PANDARIA » ┼Ür 14:56, 02 sty 2013

Mechanik bobofrutowi krzykn─ů┼é 500 z┼é. Mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e faktycznie MNIEJ WI─śCEJ cenowo tak wychodzi. Sama uszczelka to kosz wahaj─ůcy si─Ö +/- 150z┼é, je┼╝eli m├│wimy oczywi┼Ťcie o oryginalnej uszczelce, mo┼╝esz sprawdzi─ç na allegro. Wiadomo, ze s─ů ta┼äsze zamienniki, ale czy warto? Nie wiem. Robocizna zale┼╝y od mechanika, dla jednego to skomplikowana czynno┼Ť─ç podczas, kt├│rej zrobi milion innych rzeczy, a drugi po prostu zdejmie g┼éowice, wymieni uszczelk─Ö, sprawdzi czy nie cieknie i juz. Tak┼╝e za robocizn─Ö tez mo┼╝na liczy─ç od 150z┼é do max 250.
600zł to dużo, ale 700 to już wg mnie przesada.

Wg mnie, masz bardzo drogiego mechanika XDD Powiniene┼Ť zapyta─ç si─Ö jakiego┼Ť innego ^^
Obrazek
P A N D A D A R I I : viewtopic.php?f=45&t=2953
PANDARIA
Klubowiczka

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn 23:36, 07 maja 2012
Panda: Pistacja 1.1
Imi─Ö: Daria

Numer postu:#3  Postprzez Dorian1.1 » ┼Ür 17:17, 02 sty 2013

Pytanie czy mechanik nie chce Tobie przy okazji zmienic paska "nierz─ůdu" a z tego co wiem bedac uczniem mechatroniki samochodowej powinno sie to zrobic bo pasio naciagany moze byc tylko raz.
Za kierownic─ů Pandy ┼╝ycie staje sie piekniejsze:-)
Niebiesko-bia┼éy znikaj─ůcy punkt... Spokojnie to tylko ja i moja Pandzia:-)
http://www.facebook.com/PandapoBydgosku Zapraszam

MES, ELM, KKL i wiedza zawsze pod r─Ök─ů jeste┼Ť w Bdg kontaktuj si─Ö :)
Dorian1.1
Wieczny Szperacz

Do┼é─ůczy┼é(a): N 21:59, 09 wrz 2012
Panda: 1.1 54km van 2004r
Imi─Ö: Dorian

Numer postu:#4  Postprzez OsiemKilo » ┼Ür 17:33, 02 sty 2013

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e trzeba nowy pasek. Jedna bardzo istotna rzecz. Nie zwlekaj dlugo z napraw─ů bo je┼Ťli masz ca┼éy czas ciecz ch┼éodz─ůc─ů na t┼éoku to nic dobrego z tego nie wyniknie. A jesli dolewales kiedys wody to rdza szybko pojawi na tuleji a co za tym idzie wzrosna koszta naprawy.
OsiemKilo
Moderator

Do┼é─ůczy┼é(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Numer postu:#5  Postprzez mustang1 » ┼Ür 19:42, 02 sty 2013

Dorian1.1 napisa┼é(a):Pytanie czy mechanik nie chce Tobie przy okazji zmienic paska "nierz─ůdu" a z tego co wiem bedac uczniem mechatroniki samochodowej powinno sie to zrobic bo pasio naciagany moze byc tylko raz.

Je┼Ťli pasek jest w nale┼╝ytym stanie i nie wyklazuje oznak zu┼╝ycia a tak┼╝e je┼Ťli nie zbli┼╝a si─Ö jego termin wymiany mo┼╝e by─ç eksploatowany dalej z tym ┼╝e nie powinien by─ç napr─Ö┼╝any z tak─ů si┼é─ů jak nowy. Tak w┼éa┼Ťnie twierdzi H.R. Etzold w swoich ksi─ů┼╝kach. Gdyby za┼éo┼╝y─ç nowy pasek i przejecha─ç 10000km , p├│┼║niej naprawia─ç upg i co - zn├│w nowy pasek? A co z konstrukcjami w kt├│rych luz paska korygowany jest na bie┼╝─ůco napinaczem spr─Ö┼╝ynowym ( D4D toyoty lub Z18XE opla ) Wymiana paska b─Ödzie mia┼éa tylko wtedy sens je┼Ťli do jego wymiany pozosta┼éo np. 20000, wtedy koszt jego zakupu b─Ödzie mniejszy ni┼╝ ponowne pokrycie koszt├│w robocizny zwi─ůzanej z wymian─ů, robimy to przy okazji innej naprawy
mustang1
Aktywny

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt 19:58, 05 pa┼║ 2012
Panda: 1.2 dynamic

Numer postu:#6  Postprzez mich43l » ┼Ür 20:41, 02 sty 2013

Je┼╝eli masz gdzie i narz─Ödzia to warto samemu: ja b─Öd─Ö wymienia┼é na wiosn─Ö postaram si─Ö zamie┼Ťci─ç manuala, na internecie znalaz┼éem kilka ciekawych filmik├│w np:

wiadomo od samego ogl─ůdania cz┼éowiek si─Ö nie nauczy ale za ka┼╝dym razem czego┼Ť nowego si─Ö dowie

Moim zdaniem koszt 700zl to jest sporo zr├│b list─Ö element├│w podzwo┼ä w kilka hurtowni i zobaczysz ile go┼Ťciu bierze za sam─ů robocizn─Ö, zawsze trzeba pami─Öta─ç ┼╝eby najta┼äszych element├│w nie kupowa─ç bo nie warto wymieni─ç uszczelki co kilka miesi─Öcy

ps u mnie uszczelka jest po 80zł orginał
ELM 327
Interfejs Tartarini
mich43l
Stały bywalec

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn 22:33, 03 gru 2012
Panda: 1.1 8V + Tartarini TEC99
Imię: Michał

Numer postu:#7  Postprzez Fikss » Cz 0:02, 03 sty 2013

Dzi─Ökuje wszystkim za odpowied┼║, zapomnia┼éem doda─ç, ┼╝e chc─ů 600-700z┼é za spasowanie g┼éowicy + cz─Ö┼Ťci tej i robocizne, dzi─Öki kolego za filmik instruktarzowy ale ja niestety a┼╝ tak si─Ö na tym nie znam, ┼╝eby podejmowa─ç si─Ö takiej naprawy
Fikss
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): So 20:58, 15 gru 2012
Panda: 1.1 2004r.

Numer postu:#8  Postprzez mija » Cz 14:16, 03 sty 2013

Moim zdaniem problem wymiany UPG w ramach w┼éasnych to nie tylko kwestia narz─Ödzi (wypada┼éo by ┼éb├│w ┼Ťrub kt├│re s─ů od wewn─Ötrznej strony silnika nie uszkodzi─ç i dokr─Öca─ç je z odpowiednim momentem) ale po za narz─Ödziami to konieczno┼Ť─ç szlifu nie zgadzam si─Ö z teoriami, ┼╝e mo┼╝na sk┼éada─ç silnik z nowa uszczelk─ů bez szlifu. Pozostaje wi─Öc kwestia oddania komu┼Ť na szlif i to nie problem mechanicy te┼╝ korzystaj─ů w takiej sytuacji z zewn─Ötrznych zak┼éad├│w p├│┼║niej ju┼╝ tylko ocena zawor├│w i sk┼éadanie ca┼éo┼Ťci. W teorii to wierzcie mi to tak tylko kolorowo wygl─ůda w praktyce jest to kupa roboty i koniecznego do┼Ťwiadczenia, higieny pracy by to wszystko zrobi─ç jak nale┼╝y. Ceny jakie mechanicy sobie ┼╝ycz─ů (pod warunkiem ┼╝e robi─ů to uczciwie w┼éa┼Ťnie z szlifowaniem) musz─ů by─ç adekwatne do czasu jaki trzeba na to po┼Ťwi─Öci─ç - samo rozebranie listwy wtryskowej plus cz─Östo wtrysk├│w gazu p├│┼║niej pokrywa rozrz─ůdu itd. to wszystko wydaj─ů si─Ö by─ç proste czynno┼Ťci ale czasoch┼éonne.
Dochodzi wymiana rozrz─ůdu, w zasadzie zawsze przy UPG wi─Öc kolejny koszt cz─Ö┼Ťci i kolejna robocizna plus blokady rozrz─ůdu (je┼╝eli s─ů potrzebne, a nie mamy w przydomowym warsztacie).
Ja po moich do┼Ťwiadczeniach z Fiatem 1500 i oplem Astr─ů kolegi powiem, ┼╝e robota nie jest ┼éatwa szybka i wymaga wprawy i cierpliwo┼Ťci.

Nie rozumiem za to postu mich43l, ┼╝e planuje wymian─Ö UPG na wiosn─Ö chwila o czym my tu m├│wimy ?
Jeżeli walnie UPG wymieniamy od razu jeżeli jest cała nie tykamy niczego (szlif bloku dla samego szlifu mija się z celem).

O co chodzi z planowaniem wymiany na wiosn─Ö :?:

pozdrawiam Michał
mija
Profesjonalista

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz 20:01, 06 wrz 2012
Panda: 1,2 PB/LPG - 2003R
Imię: Michał

Numer postu:#9  Postprzez Zwierzak » Cz 17:19, 03 sty 2013

Je┼Ťli chce si─Ö zrobi─ç tak, ┼╝eby potem nie by┼éo temat├│w typu "czy to znowu uszczelka", to trzeba bezwzgl─Ödnie szlifowa─ç powierzchni─Ö g┼éowicy i wypada wymieni─ç ┼Ťruby g┼éowicy i pasek rozrz─ůdu.

Poza tym warsztat to nie instytucja charytatywna, wi─Öc licz─ůc, ┼╝e zrobi to w jeden dzie┼ä to masz 50 pln razy 8h daje 400 pln za robocizn─Ö. Zawsze mo┼╝na zrobi─ç samemu i robota wtedy odpada.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Zwierzak
Moderator

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Panda: Actual 1,1 2007

Numer postu:#10  Postprzez Dorian1.1 » Cz 19:02, 03 sty 2013

Zwierzak napisa┼é(a):Je┼Ťli chce si─Ö zrobi─ç tak, ┼╝eby potem nie by┼éo temat├│w typu "czy to znowu uszczelka", to trzeba bezwzgl─Ödnie szlifowa─ç powierzchni─Ö g┼éowicy i wypada wymieni─ç ┼Ťruby g┼éowicy i pasek rozrz─ůdu.

Poza tym warsztat to nie instytucja charytatywna, wi─Öc licz─ůc, ┼╝e zrobi to w jeden dzie┼ä to masz 50 pln razy 8h daje 400 pln za robocizn─Ö. Zawsze mo┼╝na zrobi─ç samemu i robota wtedy odpada.

Otóż to:-) Mechanika wbrew pozorom to nie tania i łatwa rzecz.:-)
Za kierownic─ů Pandy ┼╝ycie staje sie piekniejsze:-)
Niebiesko-bia┼éy znikaj─ůcy punkt... Spokojnie to tylko ja i moja Pandzia:-)
http://www.facebook.com/PandapoBydgosku Zapraszam

MES, ELM, KKL i wiedza zawsze pod r─Ök─ů jeste┼Ť w Bdg kontaktuj si─Ö :)
Dorian1.1
Wieczny Szperacz

Do┼é─ůczy┼é(a): N 21:59, 09 wrz 2012
Panda: 1.1 54km van 2004r
Imi─Ö: Dorian

Powr├│t do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Google [Bot] i 2 go┼Ťci